Dobre parę lat temu, podczas mojego pobytu w Australii zauważyłam, że dużo mieszkanek tego kraju o siebie nie dba. Zdarzyło mi się poznać ludzi, którzy mimo, że nie mają problemu z pieniędzmi to na co dzień chodzą w tym samym obdartym dresie, którego nie piorą od miesięcy, a jeśli nie mają jakiś wyjść do klubu, czy ze znajomymi to potrafią nie myć się parę dni (PARĘ DNI!). Zapytałam się, dlaczego tak robią, usłyszałam odpowiedź „bo po co?”.
Podobno jeszcze jakiś czas temu, jeśli ulicami jakiegoś amerykańskiego miasta szła piękna i zadbana kobieta to prawie na 100% była to Polka lub Francuzka. Jednak obserwując co się dzieje obecnie, to wydaje mi się, że zachodnia kultura przeniknęła do nas również w tym negatywnym aspekcie, który jest bardzo złym zjawiskiem. Przykładem może być nieprzyjemny zapach w komunikacji miejskiej, którego jeszcze parę lat temu nie było. Oczywiście, jeśli jest 40 stopni na zewnątrz, a klimatyzacja nie działa to może być to zrozumiałe. Jednak jeśli dzieje się tak w chłodne dni, to coś jest nie tak :/

Anonimowość, która jest wynikiem Globalizacji powoduję, że CORAZ WIĘCEJ LUDZI PRZESTAJĘ O SIEBIE DBAĆ. Jest to straszne zjawisko. Czasami na zakupach w centrach handlowych niektórzy ludzie wyglądają jak „bezdomni”…

 

W jaki sposób ludzie mają zaakceptować siebie, kochać swoje ciało, akceptować się w 100%, skoro wychodząc z domu, ba nawet chodząc po domu o siebie nie dbają. Co innego oznacza czuć się wygodnie w danym ubiorze, a co innego po prostu niechlujnie.
Gdy Twój umysł widzi Cię nieustannie jako zaniedbanego człowieka to tak właśnie zaczynasz siebie odbierać! Mimo, że nie robisz tego celowo, to Twoja samoocena spada w dół.
MUSISZ ZADBAĆ O SIEBIE! Wychodząc nawet do sklepu załóż ładne, czyste ubranie. Bądź pachnąca, wyglądaj zjawiskowo, idź z wyprostowanymi plecami. Przed wyjściem spójrz w lustro, doceń swój wygląd. Jeżeli zaczniesz o siebie dbać, zauważysz, że ludzie będą na Ciebie zwracać większą uwagę, zaczną Cię podziwiać. Gdy taki stan rzeczy będzie trwał przez pewien czas to sama zaczniesz siebie podziwiać, a Twój charakter stanie się silniejszy! Będziesz się dobrze czuć w swoim ciele i pokochasz siebie 🙂

PAMIĘTAJ NAJWAŻNIEJSZĄ OSOBĄ, KTÓRA POWINNA DOCENIĆ TWÓJ WYGLĄD JESTEŚ TY SAMA!
Wyglądaj pięknie i zadbanie dla siebie! A zobaczysz, że inni również to dostrzegą.
Po drugie, wyglądając ładnie zaczynasz czuć się pewniejsza, a nigdy nie wiesz, kiedy ta pewność siebie może Ci się przydać 🙂

 

 

 

 

 

 

Stresująca praca, niezdrowa dieta, brak ruchu, używki, wszechobecne zanieszczyszczenia powietrza, czy wody.
Wszystkie te czynniki wpływaja nie tylko na naszą figurę, zdrowie, ale również na cerę. Każdy nowo napotkany człowiek w pierwszej kolejności ocenia Twój wygląd zewnętrzny, w pierwszej kolejności skupiając się na Twojej twarzy, oczach, ustach, cerze. ZADBAJ O NIĄ! Makeupem nie zakryjesz wszystkiego, nie będziesz w nim 24h na dobę.

 

 

Uważamy, że kobiety robią za mało dla siebie, dużo kobiet nie chodzi do kosmetyczki, SPA, nie robi żadnych zabiegów upiększających w domu.
 
DLACZEGO?
Dbanie o siebie to luksus?
NIE, KAŻDA KOBIETA POWINNA TO ROBIĆ, DLA SIEBIE!
Wiadomo, że częste pójście do SPA, czy do kosmetyczki to wydatek nie na każdą kieszeń oraz nie każdy ma czas chodzić w takie miejsca codziennie.
Dlatego zrób sobie domowe SPA!
Napuść ciepłą wodę do wanny, dodaj zapachowego płynu, soli morskiej, jakiegoś olejku. Łazienke przystrój świecami, włącz relaksującą muzykę, a na twarz nałóż maseczkę.
Postępuj tak 2-3 razy w tygodniu, a sama zobaczysz jaka będziesz ZRELAKSOWANA! Będziesz lepiej reagować na sytuacje stresowe oraz poczujesz w sobie jeszcze większą energię do DZIAŁANIA i realizacji swoich CELÓW.
DBAJ O SIEBIE KAŻDEGO DNIA!
NIECH TWÓJ PARTNER ZAKOCHUJE SIĘ W TOBIE KAŻDEGO DNIA!
A PRZEDE WSZYSTKIM, ZRÓB TO, ABY TWÓJ UMYSŁ ZAKOCHAŁ SIĘ W TOBIE! WÓWCZAS BĘDZIESZ W STANIE PRZENOSIĆ GÓRY!

 

 

 

Naszej pielęgnacji twarzy możecie się również przyjrzeć w ostatnim Daily Vlogu:

 

 

Jeśli podoba Wam się taki daily vlog to zasubskrybujcie nasz kanał i dajcie łapkę w góre na youtube pod filmikiem! Będziemy wrzucać takie rzeczy częściej! 🙂

 

Zdjęcia:
Bartek Tura
Bardzo fajnie i szybko działają, a cena jest przystępna, polecamy! 🙂